Pionierskie, podświetlane tylne panele w samochodach dostawczych

24.02.2021

Niezależnie, czy chodzi o pomoc drogową, uzupełnianie ubytków w nawierzchniach dróg, utrzymanie sieci gazowej lub wodociągowej, wielu pracowników usuwających skutki awarii musi wykonywać swoje obowiązki w warunkach wysokiego ryzyka. Wielu z nich odnosi obrażenia w wypadkach lub ginie każdego roku na drogach Europy. 1

Panele odblaskowe mogą ograniczyć liczbę wypadków, szczególnie w czasie długich, ciemnych zimowych nocy. Efektywność paneli odblaskowych uzależniona jest od świateł innych pojazdów i są one mniej skuteczne, gdy zbliżamy się do nich wyjeżdżając zza zakrętu. Ostatnio Ford wpadł na ciekawy pomysł.

Pierwsze w swoim rodzaju elektroniczne panele o wysokiej jasności nie wymagają innych źródeł światła, aby skutecznie ostrzegać z odległości. Czerwone pasy są podświetlane dzięki przepływowi prądu przez cienką warstwę gazu zawierającego fosfor - technologia ta jest już stosowana w kokpitach samolotów oraz w ekranach sprzętu medycznego i wojskowego. 

Ford testował takie panele we współpracy z Northumbrian Water Group w Wielkiej Brytanii, umożliwiając inżynierom sprawdzenie ich skuteczności w rzeczywistych warunkach i ocenę korzyści płynących z zastosowania paneli, które świecą nawet wtedy, gdy inni kierowcy zaniedbują włączenie swoich reflektorów. 

Obecnie panele dostępne są dla modeli Ford Transit i Transit Custom w Wielkiej Brytanii, a włączenie elektronicznych paneli świetlnych wysokiej jasności jest tak proste, jak naciśnięcie przełącznika za fotelem kierowcy. Northumbrian Water Group jest pierwszym komercyjnym użytkownikiem paneli. 2 Obecnie Ford bada możliwości oferowania elektronicznych paneli świetlnych w innych krajach europejskich. 

Sprzedaż vanów Transit i Transit Custom w ubiegłym roku wyniosła 203 074 egzemplarze, znacząco przyczyniając się do zajęcia przez Forda szósty raz z rzędu pozycji lidera w segmencie pojazdów użytkowych w Europie. 3

Dla wielu naszych klientów praca na poboczach dróg jest niezbędną częścią ich obowiązków, niosącą ze sobą czasem niebezpieczeństwo. Chcemy mieć pewność, że tego rodzaju prace będą wykonywane tak bezpiecznie i efektywnie, jak to tylko możliwe. Pomysł stworzenia paneli, które mogą być podświetlane bez konieczności polegania na innych źródłach światła, przyszedł «błyskawicznie» - powiedział Simon Robinson, główny inżynier programu, Special Vehicle Options, Ford of Europe

Bardzo się cieszę, że pomysł, który zrodził się w wyniku współpracy naszych kierowców z zespołem innowacyjnych produktów Forda, staje się rzeczywistością. Poprawi to bezpieczeństwo pracy nie tylko w naszym sektorze, ale w przyszłości także we flotach samochodowych na całym świecie. Wiem, że dzięki temu nasze zespoły pracujące w niebezpiecznych warunkach drogowych poczują się pewniej i będą znacznie lepiej widoczne dla naszych klientów. - dodała Kate Wilson, szefowa transportu, Northumbrian Water Group


2 Elektroniczne panele świetlne są obecnie używane przez Northumbrian Water Group. Działa ona w rejonach Essex & Suffolk Water, będących częścią Northumbrian Water Group. 
3 Ford of Europe informuje o sprzedaży na 20 tradycyjnych rynkach europejskich: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria.


Skontaktuj się z nami


Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje Euro-Car
Pokaż najnowsze promocje Euro-Car

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Euro-CarOpinie