Ford wprowadza nowe przegrody ochronne dla użytkowników Transita i Tourneo

10.08.2020

Ford zaprezentował serię przegród ochronnych, które można szybko i łatwo zamontować w gamie pojazdów użytkowych firmy. Bariery zaprojektowano z myślą o operatorach flot dbających o zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego i zapewnić dodatkowy spokój ducha pasażerom.

Przegrody, stworzone z myślą o transporcie publicznym, m.in. autobusach szkolnych, transporcie pacjentów, usługach taksówkowych i transporcie niepełnosprawnych, mają na celu uzupełnienie stosowanych już środków ochrony osobistej i zaleceń dotyczących zachowania bezpieczeństwa. Mogą być instalowane w różnych konfiguracjach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Przegrody, które przeszły rygorystyczne testy bezpieczeństwa, jakości i trwałości Forda, będzie można zamawiać z oficjalnej listy akcesoriów marki, za pośrednictwem dilerów Forda, a także w wybranych krajach za pośrednictwem sklepu internetowego Ford .

Użytkownicy pojazdów dostawczych oraz busów stanęli w obliczu bezprecedensowych wyzwań w 2020 r. i dostosowują się do nowych norm, świadcząc kluczowe usługi społecznościom i gospodarce – powiedział Owen Gregory, dyrektor obsługi posprzedażnej pojazdów użytkowych w Ford of Europe. – Nowe przegrody ochronne pomagają naszym klientom, pracującym w trudnych warunkach, zapewnić kierowcom i pasażerom dodatkowy spokój podczas pracy i podróży.

Nieprzepuszczalne przegrody wyposażone w poręczne paski montażowe wykonane są z przezroczystego polichlorku winylu (PCW) i mogą być dezynfekowane w ramach procedur obowiązujących w firmach.

Do wewnętrznej płaszczyzny szyby mocowane są zdejmowane, dyskretne przyssawki, a do nich paski, które również można przymocować do stałych elementów w kabinie. Klienci mogą w prosty sposób, szybko montować, regulować i zdemontować przegrody, bez konieczności modyfikacji wnętrza, a po zdjęciu spakować je w płaski, łatwy do przechowywania pakiet.

Po zainstalowaniu przegrody nie ograniczają wygody pasażerów, przestrzeni wewnętrznej ani działania systemów ogrzewania i wentylacji. Przezroczyste tworzywo nie ogranicza także pola widzenia kierowcy, który zachowuje kontrolę otoczenia przez tylną szybę, boczne szyby i lusterka zewnętrzne, a pasażerowie nadal mogą się słyszeć i widzieć.

Przegrody można zamontować w czterech różnych konfiguracjach, oddzielając w kabinie przód od tyłu i lewą stronę od prawej, zależnie od potrzeb każdego użytkownika. Sposoby montażu:

 • Między fotelami kierowcy i pasażera z przodu,
 • Za przednimi siedzeniami, które można oddzielić od reszty kabiny,
 • Między kierowcą a pasażerem z przodu i za przednimi fotelami,
 • Między kierowcą i pasażerem z przodu, za pierwszym rzędem oraz między siedzeniami drugiego rzędu.

Przegrody i punkty montażowe zostały starannie zaprojektowane, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom. Zadbano, aby lekkie, elastyczne materiały z bezpiecznymi mocowaniami nie spowodowały obrażeń w razie wypadku, a punkty mocowania i pozycje paska nie ograniczają właściwego działania bocznych i kurtynowych poduszek powietrznych.

W ofercie jako pierwsze znajdą się przegrody dla dostawczych Transitów i minibusów Transit Custom i Tourneo Custom, przegrody dla Transita/Tourneo Connect i Transita/Tourneo Courier pojawią się pod koniec roku. Oferta akcesoriów Forda obejmuje szereg poręcznych akcesoriów do przechowywania, elementów podnoszących bezpieczeństwo i ochronę pojazdu, posiadających gwarancję Forda, dzięki czemu każdy klient może wyposażyć pojazd zgodnie z konkretnymi potrzebami.

Ponadto Ford testuje zaawansowane rozwiązania dzielące wnętrze kabiny, które mogłyby również zwiększyć oszczędność paliwa i energii pojazdów w przyszłości. Firma niedawno opatentowała system, dzięki któremu mona wdrażać zautomatyzowane, odkształcalne ściany kabin w wielu konfiguracjach, co pozwoli kontrolować temperaturę wnętrza w wypadku samochodów użytkowanych w niesprzyjających warunkach klimatycznych i ograniczy utratę energii.

Skontaktuj się z nami


Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje Euro-Car
Pokaż najnowsze promocje Euro-Car

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Euro-CarOpinie