Transit Custom, Ranger

Transit Custom z tytułem International Van of the Year oraz Ranger jako pick-up roku

27.11.2023

Ford Pro zdobywa podwójne wyróżnienie odbierając nagrodę International Van of the Year (IVOTY) dla nowego Transita Customa oraz International Pick-up Award (IPUA) dla nowego pick-upa Rangera.

Ford Pro zdobywał dublet nagród IVOTY i IPUA w tym samym roku trzykrotnie – więcej niż jakikolwiek inny producent – wcześniej w 2013 i 2020 roku.

Nagrody zostały wręczone podczas ceremonii na targach pojazdów użytkowych Solutrans w Lyonie we Francji. Wyróżnienia potwierdzają pozycję Ford Pro jako lidera na europejskim rynku pojazdów użytkowych.

Odbierając nagrody w imieniu Ford Pro, Tim Slatter, wiceprezes ds. programów produktowych w firmie Ford, powiedział:

„Jest to powód do dumy dla zespołów Forda na całym świecie, które starają się dostarczać naszym klientom produkty o wysokiej jakości. Cieszymy się, że jury doceniło siłę naszych najnowszych pojazdów użytkowych, zbudowanych z myślą o potrzebach biznesowych klientów we wszystkich obszarach ich działalności.”

Transit Custom zdobywa tytuł IVOTY

Jury złożone z 25 dziennikarzy zajmujących się tematyką samochodów użytkowych uznało, że tytuł IVOTY 2024 należy się nowemu modelowi Transit Custom1,2 wyprodukowanemu przez Ford Pro. Nowa generacja samochodu dostawczego Forda Pro, utrzymującej pozycję lidera w swoim segmencie3, trafiła do sprzedaży w Europie na początku tego roku, wprowadzając najszerszy wybór wariantów w historii oraz wyjątkowe, cyfrowe funkcje dostosowane do potrzeb klientów, jak modem 5G zapewniający superszybką łączność4; aktualizacje oprogramowania dla ponad 30 modułów pojazdu; system automatyzacji powtarzalnych działań Delivery Assist, który może zaoszczędzić ponad 20 sekund na każdym postoju; pokładowy system Alexa;5 odchylaną kierownicę i uniwersalne nadwozie MultiCab, które stanowi kontynuację wzorców efektywności samochodu, ustanowionych przez poprzednie generacje modelu.

Transit Custom


Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro Europe, powiedział:

„Jesteśmy bardzo dumni, że jury IVOTY przyznało tę prestiżową nagrodę nowemu Transitowi Custom. Transit Custom, będący liderem wśród jednotonowych samochodów dostawczych wybieranych przez europejskich klientów, został zaprojektowany i skonstruowany z myślą o spełnieniu ich różnorodnych potrzeb. Oprócz naszego wielokrotnie nagradzanego diesla, klienci wkrótce będą mieli do wyboru również wersje elektryczne i PHEV. Każdy model jest bogato wyposażony w innowacje i w superszybką łączność ze środowiskiem oprogramowania Ford Pro służącym do obsługi i kontroli czasu pracy samochodu w firmie, ładowania i zwiększania jego efektywności, co pomaga rozwijać się firmom naszych klientów.”

 • Ford Transit Custom
 • Ford Transit Custom

  Samochód użytkowy, który najcięższą pracę bierze na siebie. Zaprojektowany by sprostać wymaganiom nowoczesnego stylu pracy i życia.

  Dostępny również w wersji w pełni elektrycznej. Nowy E‑Transit Custom zapewnia legendarne możliwości w połączeniu z lepszą wydajnością i zerową emisją spalin.

  Ford Transit CustomDostawcze


Jarlath Sweeney, przewodniczący International Van of the Year, powiedział:

„Cóż, to jest «przybicie piątki» dla Forda Transita za zdobycie nagrody International Van of the Year 2024. Ford Transit zdobył nagrodę IVOTY już po raz piąty – zaczęło się w 2001 i potem w 2007 roku od modeli, które wówczas były bardzo wszechstronne. Wkrótce po wprowadzeniu na rynek, samodzielny jednotonowy wariant nowej generacji – Transit Custom – zapewnił sobie tytuły w 2013, w 2020 i teraz w 2024 roku. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w to znaczące osiągnięcie.”

Transit Custom był najlepiej sprzedającym się jednotonowym samochodem dostawczym w Europie w ubiegłym roku3, a także najlepiej sprzedającym się brytyjskim samochodem użytkowym w latach 2021 i 2022. Nowy model jest produkowany w najnowocześniejszym zakładzie montażowym Ford Otosan w Yeniköy w Turcji.

Ranger wraca z upragnioną nagrodą dla pick-upa roku

Po wyczerpujących testach drogowych i terenowych, przeprowadzonych na początku tego roku przez jury konkursu International Pick-up Award w Grecji, Ford Ranger6,2 zdobył laur IPUA po raz trzeci, ustanawiając nowy rekord.

Ranger to najbardziej międzynarodowy produkt Forda. Został opracowany przez projektantów i inżynierów w australijskim centrum konstrukcyjnym Forda, jest produkowany w sześciu fabrykach Forda na czterech kontynentach i uwielbiany przez klientów w Europie. Ranger jest najlepiej sprzedającym się pick-upem w regionie od ośmiu lat i stanowi prawie połowę sprzedaży wszystkich pick-upów w Europie.3

Ford Ranger

Całkowicie nowy model charakteryzuje się doskonałymi właściwościami jezdnymi w terenie7, poprawionymi osiągami na utwardzonych drogach oraz niespotykanym dotąd stopniem wykorzystania łączności i nowoczesnych systemów, co sprawia, że jest on popularny zarówno wśród użytkowników biznesowych, jak i prywatnych. Ford Pro niedawno zaprezentował Rangera PHEV8 – pierwszego pickupa z napędem hybrydowym typu plug-in w Europie – łączącego możliwość jazdy na napędzie elektrycznym z wszechstronnością Rangera przeznaczonego do ciężkiej pracy w firmie.

Model nagrodziło jury złożone z dziennikarzy-ekspertów z Europy, a także z Republiki Południowej Afryki, gdzie w Silverton pod Pretorią znajduje się fabryka Forda, z której wyjeżdża Ranger przeznaczony na rynek europejski.

Hans Schep powiedział:

„Jesteśmy zachwyceni, że Ford Ranger został doceniony przez jury IPUA już po raz trzeci, co świadczy o jego nieprzemijającej od ośmiu lat atrakcyjności jako ulubionego pickupa Europejczyków. Nowy Ford Ranger trafia do klientów w najbogatszym wyborze wersji, które spełniają różne potrzeby – od komfortu na drodze po możliwości terenowe, co sprawdza się zarówno w pracy, jak i podczas weekendowych wyjazdów. Jest stworzony i do pracy, i do rekreacji.”

Jarlath Sweeney, przewodniczący jury konkursu, powiedział:

„Ford zaliczył hat- tricka, zdobywając już trzy nagrody International Pick-up Award dla najlepiej sprzedającego się Rangera. W siódmej edycji konkursu IPUA szósta generacja Rangera uzupełnia kolekcję tytułów zdobytych wcześniej w latach 2013 i 2020. Gratulacje dla międzynarodowego zespołu rozwojowego Forda za stworzenie tego wyjątkowego pojazdu.”

 • Ford Ranger
 • Ford Ranger

  Poznaj nowe wcielenie legendarnego pick-up’a z napędem 4x4! Został stworzony, aby pomagać nawet w najcięższej pracy, a po pracy dostarczać najpiękniejszych wspomnień – gdziekolwiek spędzasz swój czas wolny.

  Ford RangerDostawcze • 1 Ford Transit Custom EcoBlue – zgodnie z homologacją: emisja CO2 178-296 g/km, zużycie paliwa 6,8-11,3 l/100 km (wszystkie pomiary WLTP).
  2 Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 2 i (WE) 715/2007 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów różnych producentów.
   3 Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja, Szwajcaria i Turcja.
  4 FordPass Connect, aplikacja FordPass dla smartfonów i bezpłatne usługi powiązane z komunikacją sieciową są wymagane w przypadku korzystania z funkcji zdalnych (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Usługi zdalne dla pojazdów skomunikowanych i ich funkcjonowanie zależą od dostępności wybranej sieci. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci. Usługi dla pojazdów skomunikowanych nie obejmują hotspotu Wi-Fi.
   5 Siedem rynków europejskich – Austria, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania.Alexa będzie dostępna tylko w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim na obsługiwanych rynkach. Na innych rynkach nie można uzyskać dostępu do Alexy, pomimo możliwości korzystania z obsługiwanego języka. Aby korzystać z pokładowej funkcji Alexa, kierowcy muszą aktywować FordPass Connect w swoim samochodzie za pomocą aplikacji FordPass na smartfony lub ustawień w pojeździe. Dostęp do Alexa wymaga konta Amazon, systemu SYNC 4 lub SYNC 4A i FordPass Connect, bezpłatnej usługi powiązanej z komunikacją sieciową oraz aplikacji FordPass (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Mogą być wymagane dodatkowe produkty i konfiguracja.
  6 Ford Ranger uzyskuje homologowaną emisję CO2 na poziomie 217-340 g/km wg WLTP i homologowane zużycie paliwa 8,3-13,8 l/100 km wg WLTP.
  7 Przed jazdą terenową zawsze zapoznaj się z dodatkiem do Instrukcji Obsługi, poznaj trudność terenu i trasy oraz używaj odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego wyprawę.
  8 Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zasięgu, zużycia paliwa i emisji CO2 zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży. Zgodnie ze Światową Zharmonizowaną Procedurą Badania Pojazdów Lekkich (WLTP). Przy w pełni naładowanym akumulatorze można osiągnąć zasięg powyżej 45 km, zależy to od serii i konfiguracji montowanego akumulatora. Rzeczywisty zasięg pojazdu może różnić się od deklarowanego w zależności od wielu czynników (warunków pogodowych, stylu jazdy, profilu trasy, stanu technicznego pojazdu i wieku oraz kondycji akumulatora litowo-jonowego).Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Euro-Car

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Euro-Car