Ford oferuje nowy filtr powietrza

Pomoże osobom cierpiącym na ka

05.06.2020

Ford oferuje obecnie do swoich samochodów udoskonalony filtr kabinowy, który może zapewnić bardzo potrzebną ulgę osobom cierpiącym na katar sienny i inne alergie.

Filtr Ford micronAir proTect opracowany przez ekspertów w dziedzinie filtracji z firmy Freudenberg jest bardzo skuteczny w wychwytywaniu wielu szkodliwych zarazków, alergenów, a nawet wirusów, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne.

Udoskonalony system filtracji wykorzystuje węgiel i specjalną aktywną warstwę o nieujawnionej strukturze, w której wykorzystano między innymi kwas cytrynowy występujący w cytrynach. Zapewnia to ochronę przed bakteriami, drożdżami i grzybami, a nawet przed wirusami.

„U wielu kierowców i pasażerów alergie na pyłki i kurz mogą powodować ogromny dyskomfort, jak również poważne problemy zdrowotne” - przypomniał Nigel Brackenbury, wiceprezes działu obsługi klienta, Ford of Europe. „Ten filtr jest tanim, ale skutecznym środkiem, który może chronić zdrowie i zapewnić większy komfort każdemu, kto podróżuje samochodem marki Ford”.

Jak to działa

Filtr Ford micronAir proTect jest w stanie wychwycić cząsteczki o wielkości nawet 0,05 mikrona - mniej niż jedna tysięczna grubości ludzkiego włosa. Po zamontowaniu w układzie wentylacyjnym pojazdu może on zmniejszyć stężenie szkodliwych cząsteczek przedostających się do wnętrza kabiny i szybko usunąć krople zawierające wirusy, zmniejszając tym samym ryzyko skażenia i zakażenia.

Filtr wyposażony jest w element z węglem aktywnym, który zapewnia dodatkową ochronę przed szkodliwymi zanieczyszczeniami, takimi jak cząstki stałe i kwaśne gazy, a także w wielowarstwową barierę z mikrofibry, która zatrzymuje mniejsze cząstki, kurz i pyłki.

Filtr może również przeciwdziałać zagrożeniom wewnątrz samochodu, wykazując 99,9% skuteczności w dezaktywacji wirusów, które mają kontakt ze specjalną warstwą aktywną.* Do dezaktywowanych wirusów należy świńska grypa (H1N1) i HCov-229E. Obecne warunki sprawiają, że testowanie filtra przeciwko SARS-CoV-2, koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19, jest zbyt niebezpieczne, ale Freudenberg oczekuje, że osiągnie on tę samą 99,9 procentową skuteczność.

Koronawirusy rozprzestrzeniają się w kroplach wytwarzanych w czasie kichania, kaszlu lub zwykłego oddychania i mogą pozostawać aktywne na różnych powierzchniach przez wiele godzin, a nawet dni. Ruch powietrza, zmiany temperatury i wilgotności mogą powodować ponowne unoszenie się tych cząstek w powietrzu, a w tym momencie możliwe staje się wychwycenie ich przez filtr.

Dilerzy Forda mogą dostarczyć i zamontować filtry, który są dostępne dla modeli Focus, Kuga, Mondeo, S‑MAX i Galaxy, a obecnie można je również zamówić dla Fiesty, Pumy i EcoSporta. Filtry dla modeli Transit Courier i Tourneo Courier będą dostępne jeszcze tego lata.

Klienci chcący zamontować filtr Ford micronAir proTect w swoich Fordach mogą to zrobić w każdym autoryzowanym serwisie Forda w cenie 175 zł, filtr z montażem. Obsługiwane w serwisach Forda samochody są odkażane i zabezpieczane dodatkowymi osłonami punktów kontaktowych przed zwróceniem go klientowi.


*Ford micronAir® protect, to seria filtrów z antywirusową powierzchnią ochronną, działającą za pomocą funkcjonalnej warstwy filtracyjnej na bazie ekstraktu owocowego (składnik aktywny: kwas cytrynowy CAS-Nr 77-92-9 i/lub 5949-29-1) do stosowania w systemach uzdatniania powietrza i klimatyzacji. Bezpieczna bakteriobójcza i grzybobójcza ochrona powierzchni przed wieloma Gram-dodatnimi i Gram-ujemnymi bakteriami, drożdżami i grzybami oraz sprawdzone właściwości antywirusowe (Influenzavirus H1N1 i Coronavirus HCoV 229E) zgodnie z ISO 18184.

Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje Euro-Car
Pokaż najnowsze promocje Euro-Car

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Euro-CarOpinie