Trzecie z rzędu zwycięstwo Forda Bronco

25.11.2022

Trzecie z rzędu zwycięstwo modelu Bronco Sport w klasie X-Cross™ w rywalizacji Rebelle Rally po raz kolejny udowadnia, że Bronco przyczynia się do popularyzacji off-roadu zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych kierowców. Bronco – linia samochodów terenowych Forda wyłącznie z napędem 4×4, zwracających uwagę innowacyjnym wzornictwem, potwierdza tym samym również swoje możliwości i dzielność w terenie.

Bronco Sport w klasie X-Cross™ w rywalizacji Rebelle Rally

Trzecie z rzędu zwycięstwo modelu Bronco Sport w klasie X-Cross™ w rywalizacji Rebelle Rally po raz kolejny udowadnia, że Bronco przyczynia się do popularyzacji off-roadu zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych kierowców. Bronco — linia samochodów terenowych Forda wyłącznie z napędem 4x4, zwracających uwagę innowacyjnym wzornictwem, potwierdza tym samym również swoje możliwości i dzielność w terenie.

Trzecie z rzędu zwycięstwo w siedmiodniowym rajdzie wywalczyła załoga: Melissa Clark, przewodniczka przepraw po szlakach Moab „Bronco Off-Roadeo Moab Trail” i zwyciężczyni klasy X-Cross z 2021 roku oraz Christine Benzie, weteranka rajdów Rebelle Rally i wciąż pracująca, choć emerytowana inżynier lotnictwa. Załoga jadąca Bronco Sport Badlands prowadziła podczas pięciu z siedmiu dni rajdu w klasie X-Cross, w której startują pojazdy z napędem na jedną lub obie osie.

  • Ford Bronco
  • Ford Bronco w Polsce

    Ford wprowadzi na rynek europejski po raz pierwszy legendę amerykańskiej motoryzacji – SUV Bronco z napędem 4×4.

    Czterodrzwiowy Bronco z napędem na obie osie, wyposażony w zaawansowane rozwiązania techniczne, będzie dostępny w limitowanej liczbie egzemplarzy na wybranych rynkach europejskich przed końcem 2023 roku.

  • Ford Bronco w Europie


- Jesteśmy dumni ze wszystkich zespołów Bronco startujących w tegorocznym rajdzie Rebelle. Wszystkie panie są przykładem świetnego przygotowania każdego SUV-a Bronco do doskonalenia umiejętności kierowców off-roadu, poprzez kolejne poziomy, aż do pokonywania ekstremalnych bezdroży – powiedział Dave Bozeman, wiceprezes działu obsługi klienta Forda i wiceprezes działu Enthusiast Vehicles w Ford Blue. - Gratulujemy wszystkim zespołom Bronco, w tym Melissie Clark i Chris Benzie, które zapewniły Bronco Sport niebywałe, pierwsze w historii, trzecie z rzędu zwycięstwo w klasie X-Cross.

Poza prezentacją zdolności terenowych zgłoszonych pojazdów, Rebelle Rally stanowi wyzwanie dla umiejętności nawigacyjnych uczestników. Impreza rozpoczęła się 6 października w Incline Village, w stanie Nevada i wiodła przez dzikie tereny Nevady i Kalifornii, osiągając metę 15 października w Imperial Sand Dunes w południowej Kalifornii. Każda załoga składa się z kierowcy i pilota-nawigatora, którzy startują pojazdem bez wsparcia zespołu serwisowego. Uczestnicy spędzają noce biwakując na trasie rajdu. 

Bronco Sport w klasie X-Cross™ w rywalizacji Rebelle Rally

Rebelle Rally w klasie 4x4 ukończyły również oba startujące w niej SUV-y Bronco, co także jest znaczącym osiągnięciem marki Ford.

Szóste miejsce w rajdzie zajęły: zawodowy kierowca i ambasadorka marki Bronco Shelby Hall oraz doświadczona nawigatorka Penny Hall, które pokonały trasę ponad 2 400 km w dwudrzwiowym Bronco Wildtrak™ z pakietem HOSS 3.0.

Pakiet HOSS 3.0 obejmuje 2,5-calowe amortyzatory FOX™ z wewnętrznym skróconym obiegiem, wytrzymałą listwę zębatą układu kierowniczego i końcówki drążków kierowniczych Ford Performance, przedni stalowy zderzak i przednią stalową osłonę podwozia. Hall i Dale wygrały w Bronco Sport klasę X-Cross w 2020 roku, a przed rokiem zajęły czwarte miejsce w klasie 4x4.

Na 15. miejscu rajd ukończyły Kathryn Reinhardt, dyrektorka marketingu w firmie 4 Wheel Parts oraz pilotująca Victoria Bundrant, koordynatorka ds. marketingu w tej samej firmie. Obie panie po raz drugi wystąpiły w rajdzie Rebelle Rally w czterodrzwiowym Bronco Badlands, przygotowanym od strony technicznej przez 4 Wheel Parts. Załoga poprawiła swoją pozycję w stosunku do ubiegłorocznego debiutu o sześć miejsc.

W tegorocznym Rebelle Rally, poza załogami sponsorowanymi przez markę Bronco, wzięło udział i dotarło do mety pięć innych samochodów Bronco, w tym model pierwszej generacji z 1969 roku oraz Bronco Sport First Edition z 2021 roku.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Euro-Car

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Euro-Car