FordPass & FordPass Pro: zarządzaj swoim Fordem z poziomu aplikacji w telefonie

28.10.2021

Aplikacje FordPass oraz FordPass Pro dają możliwość sterowania podstawowymi funkcjami auta oraz umożliwiają wgląd do wielu informacji za pomocą smartfona, pozwalając nawet zarządzać małymi flotami (FordPass Pro). 

 

FordPass - generuje raporty zużycia paliwa, wskazówki optymalizujące technikę jazdy, umożliwia zdalny dostęp do danych czy funkcji auta, takich jak: poziom paliwa w baku, ciśnienie w oponach, czy stan licznika przebiegu km.

 

Aplikacja FordPass poprzez wbudowany w auto moduł komunikacyjny FordPass Connect daje użytkownikowi dostęp do szerokiego pakietu danych eksploatacyjnych, informacji o stanie technicznym auta oraz pozwala sterować zdalnie kilkoma kluczowymi funkcjami pojazdu.

 

Aplikacja FordPass udostępnia szczegółową analizę zużycia paliwa, zaś miesięczne raporty prezentowane w postaci wykresów pozwalają w łatwy sposób dokonać przeglądu kosztów i przeprowadzić ich optymalizację.

 

Funkcja Moje Podróże rejestruje wszystkie przejechane trasy i dostarcza spersonalizowane informacje na temat optymalizacji techniki jazdy. Co więcej, dane dotyczące każdej podróży można zapisywać w dwóch kategoriach - osobiste i biznesowe – a następnie eksportować je do pliku dla dalszej analizy. To, w połączeniu z funkcją raportów dot. zużycia paliwa pozwala jeszcze dokładniej analizować koszty. Ciekawostką, która przyda się użytkownikom często pożyczającym auto np. członkom rodziny, jest zapis informacji związanych z wydajnością jazdy – pokazuje m.in. momenty zbyt gwałtownego hamowania na trasie, przyśpieszania czy zbyt szybkiego pokonywania zakrętów. Dodatkowo w modelu hybrydowym Kuga PHEV, dane są uzupełniane o informacje związane ze zużyciem energii, ładowaniem itp. 

 

FordPass to również zdalny dostęp do samochodu, zarówno jego fizycznych funkcji, jak również zgromadzonych danych. Z poziomu smartfona sprawdzimy poziom paliwa, ciśnienie w oponach oraz stan licznika, jeszcze zanim wsiądziemy za kierownicę i ruszymy w dalszą drogę. Wystarczy uruchomić aplikację FordPass, aby upewnić się, że samochód jest gotowy na kolejny etap podróży. 

Jeśli auto zostało zaparkowane w nieznanym miejscu np. jednej z wielu osiedlowych uliczek, za pomocą aplikacji można sprawdzić jego dokładną lokalizację, co pozwoli uniknąć stresujących sytuacji, gdy szukamy auta w nieznanej okolicy. 

 

Bardzo przydatną funkcją jest zdalny dostęp do zamków i możliwość ich otwierania oraz zamykania. Ta z pozoru prosta funkcja pozwoli uniknąć sytuacji, w której musimy wrócić do auta by upewnić się, czy na pewno zostało zamknięte. Poza tym, za pośrednictwem aplikacji, możemy także odblokować drzwi swojego pojazdu osobom trzecim np. znajomemu, by zabrał z pojazdu zostawione tam dokumenty. Mało tego, jeśli pojazd jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, bez problemu możemy z domu lub z biura uruchomić jego silnik. Jest to szczególnie przydatne w mroźną zimę lub gorące lato – temperatura w kabinie będzie zgodna z Twoimi preferencjami, a auto idealnie przygotowane do drogi. 

 

FordPass Pro: Rozszerzona funkcjonalność dla profesjonalistów

O ile podstawowa wersja FordPass sprawdzi się doskonale w przypadku samochodu w rodzinie, tak odmiana Pro, będzie idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto posiada więcej aut np. w firmie. Dzięki temu narzędziu monitorowanie samochodów firmowych tj. ich stanu technicznego, przebiegu, zużycia paliwa czy lokalizacji będzie proste i wydajne. A to w firmie jest priorytetem.

 

Oprócz funkcji, które są standardem w aplikacji FordPass tj. dostęp do aktualnej lokalizacji samochodu, możliwość sterowania zamkami i sprawdzania, czy auto jest zamknięte, wersja Pro oferuje między innymi dostęp do lokalizacji wszystkich pojazdów na jednej mapie. Możemy sprawdzić, gdzie w chwili obecnej znajduje się każdy z samochodów floty i na koniec dnia pracy upewnić się, że wszystkie bezpiecznie zjechały do bazy docelowej. Wspomniany zdalny dostęp do zamków w każdym aucie w wersji Pro jest dodatkowo rozszerzony o możliwość oddzielnego sterowania zamkami w drzwiach kabiny i bagażnika. Co to daje? Przykładowo możemy pracownikowi otworzyć bagażnik, nie otwierając kabiny lub odwrotnie. 

 

Bardzo przydatna np. w spedycji może okazać się funkcja Live Traffic, która za pośrednictwem modułu FordPass Connect przesyła w czasie rzeczywistym aktualne dane o ruchu drogowym bezpośrednio do systemu nawigacji w samochodzie. Jeśli ktoś chce dotrzeć na czas do celu, funkcjonalność ta może okazać się bezcenna. Aplikacja FordPass Pro powiadomi również głównego użytkownika o awarii lub problemach technicznych, co pozwoli błyskawicznie wezwać pomoc drogową lub nawet umówić wizytę w serwisie, minimalizując czas potrzebny na naprawę. 

 

Jedna aplikacja, wiele możliwości

FordPass oraz FordPass Pro to nowy wymiar zdalnej obsługi samochodu z poziomu aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Już podstawowa funkcjonalność aplikacji FordPass pozwala na dostęp do auta niemal z każdego miejsca na Ziemi, natomiast wersja Pro świetnie sprawdzi się w niewielkiej firmie do zdalnego monitorowania i zarządzania niewielką flotą pojazdów. To wszystko wpływa nie tylko na znaczącą poprawę komfortu użytkowania auta – możliwość zdalnego uruchomienia auta oraz klimatyzacji – ale również na realne oszczędności – optymalizacja kosztów na bazie raportów spalania.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Euro-Car

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Euro-Car